Hakkımızda

BİZ KİMİZ?

Zeytin Çekirdeği Anaokulu, ODTÜ Eğitim fakültesi mezunu, özel kurumlarda eğitimcilik ve idarecilik yapmış, bilgi ve birikimlerini kendi kurumlarına taşıyarak ülkenin geleceği için iyi izler bırakmayı hedeflemiş iki eğitimci, Aysel KURTOĞLU ve ÖZLEM ÖZBEK tarafından kurulmuştur. Okulumuz 2015-2016 eğitim öğretim yılında faaliyete geçmiştir.

OKULUMUZ

Okulumuzda 550 m2 kapalı eğitim alanı, 250 m2 bahçe alanında çocuklarımızı evlerindeki kadar mutlu hissedebilecekleri sıcak bir eğitim ortamı yaratılmıştır.

EĞİTİM ANLAYIŞIMIZ

Zeytin Anaokulu’nda çocukların sağlıklı, sevgi dolu bir ortamda fiziksel, zihinsel, sosyal ve ruhsal gelişimlerinin tamamlanması hedeflenir. Bu hedeflere çağdaş eğitim-öğretim modelleriyle, eğitimciler ve okul personelinin çocuğa karşı saygılı, kararlı ve tutarlı tavırlarıyla ulaşılır.
Okulumuzda; öz benliği gelişmiş, yaparak-yaşayarak öğrenen, çevre bilinci oluşmuş öğrenciler yetiştirmek, aynı zamanda öğrencilerimizi toplumsal ve evrensel değerler çerçevesinde birleştirmek için çeşitli etkinliklerle buluşturan eğitim anlayışına sahibiz. Kurumumuzda ayrım gözetmeksizin her çocuğun yaşama, gelişme ve katılım hakları önemle göz önüne alınır.

MİSYONUMUZ

Donanımlı, vizyon sahibi ve yeniliklere açık eğitim kadromuzla, öğrencilerimizin;

  • Araştıran, soran – sorgulayan,
  • Bilime, sanata, spora ilgi duyan, araştırmacı, keşfetmeyi seven
  • Kendi kültürünü ve değerlerini tanıyan, önemseyen, evrensel değerler ve kültürlere açık
  • Sağlıklı düşünen, düşündüklerini ifade edebilen
  • Eğlenebilen, eğlenerek öğrenebilen, mutlu, sağlıklı bireyler olarak yetişmelerini sağlamak

 

VİZYONUMUZ

Kaliteli, şeffaf, güvenilir ve evrensel kültürleri ve eğitim sistemini benimsemiş bir eğitim kurumu olmak.